رفتن به محتوای اصلی
شرکت گروه فناوران ایرمان انرژی
02166565004

خراسان جنوبی مستعد بهره مندی از انرژی های بی پایان

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: تابش آفتاب قابل توجه در خراسان جنوبی این استان را مستعد احداث نیروگاه های خورشیدی کرده است که باید از این ظرفیت بی پایان در کوتاه ترین زمان بهره برد.
مصطفی اسماعیلی افزود: میزان تابش انرژی خورشیدی در نقاط مختلف جهان متغیر است، کشور ایران در نواحی پرتابش زمین قرار دارد که این ظرفیت امکان استفاده از تجهیزات خورشیدی را امکان پذیر کرده است به طوری که با بهره گیری از انرژی نو در ایران به خصوص خراسان جنوبی می توان بخشی از انرژی های مورد نیاز کشور را تامین کرد.
وی ادامه داد: در دهه های اخیر که با پیشرفت علم و تولید سلول های فتوولتائیک امکان تولید مستقیم انرژی الکتریکی با تابش آفتاب فراهم شده این ظرفیت مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه بهره گیری در مقیاس کوچک و سرمایه گذاری اندک از مهمترین ویژگی های این فناوری است، تصریح کرد: با استفاده از پنل های خورشیدی به عنوان سقف پارکینگ های ادارات، نهادها، مساجد و منازل می توانیم تا میزان زیادی از مصرف انرژی های فسیلی دوری کنیم.
به گفته وی، احداث پارکینگ های خورشیدی علاوه بر مزایایی که در زمینه افزایش ظرفیت شبکه برق، کاهش آلاینده ها و صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی دارد می تواند موجب درآمدزایی برای مالکان پارکینگ ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا