رفتن به محتوای اصلی
شرکت گروه فناوران ایرمان انرژی
02166565004

تشخیص سریع پنل‌های خورشیدی تضعیف شده

تشخیص پنل‌های خورشیدی تضعیف‌شده یا به‌اصطلاح بیمار می‌تواند علاوه بر کاهش مبلغ قبض برق انرژی‌های پاک، هزینه‌های تولیدی را نیز کاهش دهد.دانشمندان دانشگاه پردو یک ابزار جدید ساخته‌اند که می‌تواند عملکرد یک مزرعه خورشیدی و پنل‌های آن را تجزیه و تحلیل کند.

به گزارش برق نیوز، تشخیص پنل‌های خورشیدی تضعیف‌شده یا به‌اصطلاح بیمار می‌تواند علاوه بر کاهش مبلغ قبض برق انرژی‌های پاک، هزینه‌های تولیدی را نیز کاهش دهد. شرکت‌ها و دولت‌ها به‌طور مداوم در مزارع خورشیدی سرمایه‌گذاری می‌کنند و زمانی که آب و هوا به‌طور غیرمنتظره‌ای به‌هم می‌ریزد و عمر پنل خورشیدی کم می‌شود، پول خود را از دست می‌دهند.

با افزایش قیمت برق تولید شده از انرژی خورشیدی و رسیدن آن به قیمت برق تولید شده از سوخت فسیلی، شرکت‌ها تحت فشار زیادی قرار گرفتند. به همین دلیل پنل‌های خورشیدی را حتی بعد از تمام شدن مدت گارانتی نگه می‌دارند تا میلیارد‌ها دلاری که خرج ساخت‎وساز این مزارع شده است را بازپرداخت کنند.

حالا دانشمندان دانشگاه پردو یک ابزار جدید ساخته‌اند که می‌تواند عملکرد یک مزرعه خورشیدی و پنل‌های آن را تجزیه و تحلیل کند. به گفته دانشمندان، برای تشخیص بیماری یک مزرعه خورشیدی باید به ضربان قلب آن گوش داد. منظور از ضربان قلب، میزان عملکرد مزرعه خورشیدی در تولید برق است.

دانشمندان با استفاده فیزیک پنل‌های تضعیف‌شده، الگوریتمی توسعه داده‌اند که قادر به آنالیز اطلاعات مزارع خورشیدی است. استفاده از این ابزار درنهایت می‌تواند طراحی‌های پنل خورشیدی را بهبود ببخشد، عمر پنل‌های خورشیدی را افزایش می‌دهد و از مبلغ قبض برق می‌کاهد.

منبع: آنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا