رفتن به محتوای اصلی
شرکت گروه فناوران ایرمان انرژی
02166565004

استاندارهای لازم الاجرا در سیستم های فتوولتائیک متصل به شبکه

تدوين، تنظيم و رعايت استانداردهاي ملي و بين المللي از جمله دستاوردهاي استانداردسازي، براي موثر بودن و بهينه سازي فعاليت ها درعرصه هاي مختلف صنعت مي باشد. استانداردها موافقت نامه هايي هستند، شامل ويژگيهاي فني و يا معيار دقيق كه به عنوان قوانين، دستورالعمل ها ويا تعاريف و ويژگيها مورد استفاده قرار مي گيرند و مواد، محصولات، فرايندها و خدمات متناسب تعريف شده با اهداف را تضمين مي نمايند. لذا توسعه بدون رعايت استاندارد ممكن نيست.
براي ساماندهي، ادامه روند رشد تكنولوژي، توليد تجهيزات، نصب و راه اندازي سامانه هاي فتوولتائيك استانداردهايي توسط توليد كنندگان، نصب كنندگان و سياست گذاران انرژي درجهان تدوين گرديده و در حال اجرا هستند.
در داخل كشور نيز مجموعه صنعت برق در حوزه توليد و تامين انرژي الكتريكي ملزم به رعايت استانداردهاي مربوط به آن ميباشد. لذا در سامانه هاي فتوولتائيك به عنوان يكي از منابع توليد پراكنده به شبكه برق كشور، به رعايت استانداردهاي بين المللي موجود و هم به موارد خاص و پيشبيني موارد ويژه شبكه توزيع محلي نياز دارد. التزام به رعايت استانداردهاي كيفيت توان تعيين شده براي سطوح مختلف شبكه ضرورتي مضاعف مي يابد.

در اين گزارش ابتدا عناوين استانداردهاي ملي (لازم الاجرا) و بين المللي تدوين شده در زمينه سامانه هاي فتوولتائيك متصل به شبكه از جمله تجهيزات مورد استفاده شامل مدول و اينورترهاي مورد استفاده و شرايط سامانه آورده شده است. در بخش بعد شرح مختصر و توجيهي در لازم الاجرا بودن براي هركدام از استانداردهاي مندرج در بخش نخست، گردآوري و ارائه شده است.

شرح کامل این استانداردها را می توانید از فایل زیر دانلود نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا