رفتن به محتوای اصلی
شرکت گروه فناوران ایرمان انرژی
02166565004

آماری از انرژی خورشیدی

انرژی خورشیدی، انرژی مقرون‌به‌صرفه‌ای است چراکه تجدید پذیر است اما لزوما انرژی تمیزی نیست. انرژی خورشیدی در سال ۱۹۸۴، ۳۰ دلار برای هر کیلووات ساعت بود ولی در سال ۲۰۱۹ برای هر کیلووات ساعت ۲.۱ سنت در می‌آید. در نتیجه روند توسعه انرژی خورشیدی را می‌توانیم ببینیم و سال‌هاست که انرژی خورشیدی می‌صرفد ولی اینکه دولت‌ها چرا وارد آن نشده‌اند، داستان دیگری است اما سال‌هاست که در کشورهای کم آفتابی مانند آلمان نیز روی آن کار می‌کنند.

 «۸۰ دقیقه انرژی خورشیدی برای انرژی کل جهان کافی است و بهره‌وری سلول‌های خورشیدی هر ۲ سال ۲ برابر می‌شود. در کل مصرف انرژی، شاخص توسعه است و پیش‌بینی می شود که ۱۳ سال دیگر کل انرژی جهان از خورشید تامین می‌شود.»

 همچنین  هزینه تولید برق به ازای هر کیلووات ساعت برابر است با: «این عدد در آمریکا ۳ سنت، در مکزیک ۲.۵ سنت، در ابوظبی ۲.۴ سنت، در هندوستان ۲.۳ سنت و در شیلی ۲.۱ سنت» به این دلیل هزینه تولید برق به ازای هر کیلووات ساعت در آمریکا ۳ سنت است چون در آمریکا برق را به مناقصه می‌گذارند و کف قیمتی ورود به آن نیز ۳ سنت است و کسی حق ندارد زیر ۳ سنت قیمت بدهد وگرنه این عدد خیلی کمتر باید باشد.

 همچنین کم آفتاب‌ترین بخش کشور ما، از پر آفتاب‌ترین نقطه کشور آلمان، آفتابی‌تر است حالا تصور کنید که ما چه ظرفیتی را داریم از دست می‌دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا