رفتن به محتوای اصلی
شرکت گروه فناوران ایرمان انرژی
02166565004

راه اندازی شهرک انرژی در استان قزوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار از راه‌اندازی شهرک انرژی در استان قزوین خبر داد و گفت: برای راه‌اندازی این شهرک حدود ۱۹ هزار هکتار زمین که قابلیت کشاورزی نداشته باشد پیش‌بینی‌شده است.

منوچهر حبیبی اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب استان قزوین انرژی خورشیدی است که هم به جهت زمان بالای تابش خورشید و هم زاویه مناسب، اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی اضافه کرد: تقاضاهای متعددی به دستگاه‌های متولی و مرتبط ارائه‌شده که نسبت به صدور مجوز اقدام شود و با توجه به اینکه موضوع کاملاً فنی و تخصصی است و دستگاه‌های مختلف مثل منابع طبیعی و شرکت برق درگیر موضوع هستند، برای سهولت در صدور مجوزها شهرک انرژی راه‌اندازی می‌شود.

حبیبی تصریح کرد: زمین پیش‌بینی‌شده برای شهرک در مرحله شناسایی ازلحاظ محدودیت آب و غیرقابل کشاورزی است که به‌منظور مدیریت موضوع، شهرک تحت مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی استان اجرایی می‌شود.

معاون استاندار ادامه داد: از این‌ پس متقاضیان این حوزه به جهت اینکه زمین مورد نیاز مشخص‌شده، در زمان کمتری می‌توانند مجوزهای خود را اخذ کنند.

حبیبی تصریح کرد: راه‌اندازی این شهرک ضمن اینکه یک صنعت پاک و بدون آلایندگی است و از موهبت الهی خورشید حداکثر استفاده را می‌کند، می‌تواند بخش اعظمی از انرژی استان درزمینهٔ صنعت و خانگی را تأمین کند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا